Zadzwoń do nas:   666-944-996
Napisz do nas:   biuro@pranie-tapicerek.eu
Jesteś tutaj: Oferta

Oferta

 

Pranie ekstrakcyjne tapicerki meblowej:

-kanapy, wersalki, narożniki, sofy

-tapczany, materace, fotele, krzesła

-dywany i wykładziny

 

 

Proces naszego prania można podzielić na kilka faz, czym odróżniamy się od konkurencji:

- odkurzanie dywanu/tapicerki na sucho
- spryskanie środkiem do rozpuszczenia brudu (prespray )

- wtarcie prespray-u szczotką w przypadku tapicerki /w przypadku wykładzin i dywanów szorowarką walcową
- usuwanie plam za pomocą odplamiaczy
- pranie właściwe metodą ekstrakcyjną z użyciem odkurzacza piorącego 

 

Często zadawane pytania

 

Jakiej metody używamy do prania i czyszczenia tapicerek meblowych oraz dywanów i wykładzin?
Metoda, której używamy do czyszczenia wykładzin i tapicerki to metoda ekstrakcyjna czyli tzw. na mokro. Metoda ekstrakcyjna przy użyciu wody oraz detergentu jest odpowiedzialna za usuwanie najtrudniejszych, najgłębszych brudnych elementów bezpiecznie i delikatnie dla czyszczonych materiałów. Woda oraz specjalnie opracowany preparat do czyszczenia są wstrzykiwane we włókna tapicerki wykładziny, materaca czy dywanu. Następnie potężna siła ssania wydobywa brud, alergeny, roztwór czyszczący i około 95% wilgotności. Jest to metoda czyszczenia najbardziej zalecana przez producentów wykładzin i producentów tapicerek meblowych.

Czy nasze ceny różnią się od cen innych firm?
Porównując ceny, prosimy upewnić się czy nasza konkurencja przed praniem odkurza materiał tj tapicerkę lub wykładzinę metodą „na sucho” Jest to bardzo istotny proces, ponieważ zakurzony materiał ma na sobie drobinki kurzu i nieczystości nie rozpuszczalne w wodzie lub detergencie. Jeżeli pominiemy ten proces nieczystości wpadną razem z wodą i detergentem w głąb materiału a nawet w gąbkę tapicerki.

 

Czy gwarantujemy usunięcie wszystkich plam na kanapie lub dywanie?
Nie możemy zagwarantować, że będziemy w stanie usunąć wszystkie plamy i zabrudzenia. Są to być może substancje, które mogą trwale odbarwić włókna dywanu, kanapy i innej tapicerki. Wiek dywanu i rodzaj włókien użytych do produkcji dywanów, narożników odgrywają również ważny czynnik w tym względzie.

 

Jak długo potrwa czas schnięcia tapicerki meblowej oraz wykładziny czy dywanu?
Czas suszenia zależy od wilgotności, temperatury i przepływu powietrza w strefie w której odbywa się usługa. Najczęściej jest to około 4-8 godzin. Korzystanie z wszelkich możliwych urządzeń przyspieszających czas schnięcia mebli czy dywanów jest wskazane tj. wszelkiego rodzaju farelek czy klimatyzacji lub ogrzewania w podłodze.

 

Czy przy praniu tapicerki trzeba zabezpieczyć jakkolwiek podłogę ?
Jeżeli macie Państwo drewnianą podłogę można ją opcjonalnie zabezpieczyć folią ochronną, ale bezpośrednio pod czyszczoną tapicerkę. Natomiast jeśli czyszczone meble stoją na wykładzinie i nie da się ich przenieść to prosimy pamiętać o zabezpieczeniu nóżek po usłudze, które mogą odbarwić wykładzinę w trakcie schnięcia.

 

Jak przygotować pomieszczenie przed usługą prania?
Jesteśmy profesjonalnie przeszkoleni, aby doradzić przed usługą w jaki sposób przygotować pomieszczenia i same tapicerki. Prosimy o samodzielne usunięcie lub odsunięcie elementów z dala od mebli, takich jak elektronika, RTV, rośliny, lampy i bibeloty, fortepiany, TV, szafki, łóżka, komody, stoły bilardowe, etc.

 

 

Ozonowanie powierzchni użytkowych:

- usuwanie alergenów i roztoczy

- usuwanie zarodników grzybów

- usuwanie wszelkich zapachów ( stęchlizny, papierosów, zapachów odzwierzęcych, spalenizny itp. )

- odkażanie układów klimatyzacji samochodowej bez używania środków chemicznych

 

Czym jest ozon i jak działa?

Ozon bywa nazywany „aktywnym tlenem”. W przeciwieństwie do tlenu, którym oddychamy, zawiera trzy atomy tlenu zamiast dwóch. Jego działanie polega na gwałtownym utlenianiu zanieczyszczeń, z którymi wchodzi w reakcję. Swą aktywność chemiczną ozon zawdzięcza właśnie trzeciemu atomowi tlenu. Podczas reakcji z bakteriami, wirusami, grzybami, zapachem czy pleśnią „aktywny tlen” powoduje ich rozpad na mniej złożone i nieszkodliwe cząsteczki. Po reakcji ozon rozpada się z powrotem do tlenu, stając się całkowicie obojętny dla środowiska.

 

Ozonowanie skutecznie usuwa:

- pleśń i grzyby - trwale niszczy zarodniki grzybów i pleśni oraz formy przetrwalnikowe niebezpieczne dla zdrowia osób przebywających w ich otoczeniu, usuwa nieprzyjemny zapach stęchlizny

- roztocza -  niebezpieczne dla zdrowia, są przyczyną ataków astmy, alergii, osłabienia…

- drobnoustroje (m.in.: wirusy i bakterie) - giną już od kontaktu z bardzo niewielką ilością ozonu. Dzięki temu nie istnieje niebezpieczeństwo zakażenia bakteryjnego, groźnych chorób, gnicia żywności i pojawiania się nieprzyjemnego zapachu.

- pyłki kwiatowe -  Tlen, który uwalniany jest gdy ozon się rozkłada neutralizuje uciążliwe dla zdrowia właściwości pyłków kwiatowych i zapobiega alergiom, podrażnieniom gardła, nosa czy oczu.

- odór tytoniowy -  liczne, groźne dla zdrowia związki chemiczne po kontakcie z ozonem utleniają się do związków mniej szkodliwych i pozbawionych duszącej woni nikotyny. Ozon jest także skuteczny w pomieszczeniach, w których odór papierosów wniknął w meble, ściany oraz tapicerkę samochodu. 

- związki pierścieniowe oraz ich pochodne -  używane są jako rozpuszczalniki organiczne do lakierów i farb. Mają właściwości rakotwórcze i są zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia.

 

Czy zastosowanie ozonu jest bezpieczne?

Tak, ponieważ po przeprowadzeniu ozonowania ozon degraduje się do postaci czystego tlenu. Po około 30 minutach po zakończeniu procesu stężenie ozonu spada o połowę.  Po każdych kolejnych 30 minutach jego poziom obniża się o połowę, aż do momentu całkowitego rozkładu.