Zadzwoń do nas:   666-944-996
Napisz do nas:   biuro@pranie-tapicerek.eu
Jesteś tutaj: Oferta

Oferta

 

Pranie tapicerki samochodowej i meblowej.

Ozonowanie pojazdów i pomieszczeń mieszkalnych.

 

Czyszczenie parowe oraz pranie ekstrakcyjne tapicerki samochodowej:

- auta osobowe  - dostawcze  - ciężarowe

Pranie foteli, podłogi, bagażnika, podsufitki, boczków drzwi, czyszczenie i konserwacja elementów plastikowych, winylowych i gumowychczyszczenie i konserwacja skór naturalnych i ekologicznych.

 

Pranie ekstrakcyjne tapicerki meblowej:

-kanapy, wersalki, narożniki, sofy

-tapczany, materace, fotele, krzesła

-dywany i wykładziny

Pranie ekstrakcyjne polega na natrysku specjalnego środka czyszczącego na powierzchnię oraz natychmiastowe odessanie go wraz z brudem.Pranie ekstrakcyjne przeprowadza się maszyną natryskowo-ssącą zwaną ekstraktorem.

 

Ozonowanie wnętrz aut i powierzchni użytkowych:

- usuwanie alergenów i roztoczy

- usuwanie zarodników grzybów

- usuwanie wszelkich zapachów ( stęchlizny, papierosów, zapachów odzwierzęcych, spalenizny itp. )

- odkażanie układów klimatyzacji samochodowej bez używania środków chemicznych

 


Proces naszego prania można podzielić na kilka faz, czym odróżniamy się od konkurencji:

- odkurzanie dywanu/tapicerki na sucho
- spryskanie środkiem do rozpuszczenia brudu (prespray )
- usuwanie plam za pomocą odplamiaczy
- pranie właściwe metodą ekstrakcyjną z użyciem odkurzacza piorącego 
- dezynfekcja – ozonowanie pomieszczenia (opcja)

 

Czym jest ozon i jak działa?

Ozon bywa nazywany „aktywnym tlenem”. W przeciwieństwie do tlenu, którym oddychamy, zawiera trzy atomy tlenu zamiast dwóch. Jego działanie polega na gwałtownym utlenianiu zanieczyszczeń, z którymi wchodzi w reakcję. Swą aktywność chemiczną ozon zawdzięcza właśnie trzeciemu atomowi tlenu. Podczas reakcji z bakteriami, wirusami, grzybami, zapachem czy pleśnią „aktywny tlen” powoduje ich rozpad na mniej złożone i nieszkodliwe cząsteczki. Po reakcji ozon rozpada się z powrotem do tlenu, stając się całkowicie obojętny dla środowiska.

 

Ozonowanie skutecznie usuwa:

- pleśń i grzyby - trwale niszczy zarodniki grzybów i pleśni oraz formy przetrwalnikowe niebezpieczne dla zdrowia osób przebywających w ich otoczeniu, usuwa nieprzyjemny zapach stęchlizny

- roztocza - niebezpieczne dla zdrowia, są przyczyną ataków astmy, alergii, osłabienia…

- drobnoustroje (m.in.: wirusy i bakterie) - giną już od kontaktu z bardzo niewielką ilością ozonu. Dzięki temu nie istnieje niebezpieczeństwo zakażenia bakteryjnego, groźnych chorób, gnicia żywności i pojawiania się nieprzyjemnego zapachu.

- pyłki kwiatowe - Tlen, który uwalniany jest gdy ozon się rozkłada neutralizuje uciążliwe dla zdrowia właściwości pyłków kwiatowych i zapobiega alergiom, podrażnieniom gardła, nosa czy oczu.

- odór tytoniowy - liczne, groźne dla zdrowia związki chemiczne po kontakcie z ozonem utleniają się do związków mniej szkodliwych i pozbawionych duszącej woni nikotyny. Ozon jest także skuteczny w pomieszczeniach, w których odór papierosów wniknął w meble, ściany oraz tapicerkę samochodu. 

- związki pierścieniowe oraz ich pochodne - używane są jako rozpuszczalniki organiczne do lakierów i farb. Mają właściwości rakotwórcze i są zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia.

 

Czy zastosowanie ozonu jest bezpieczne?

Tak, ponieważ po przeprowadzeniu ozonowania ozon degraduje się do postaci czystego tlenu. Po około 30 minutach po zakończeniu procesu stężenie ozonu spada o połowę.  Po każdych kolejnych 30 minutach jego poziom obniża się o połowę, aż do momentu całkowitego rozkładu.